הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר – מה התהליך כולל?

אם אתם חושבים על הסרת משקפיים בלייזר, חשוב להצטייד בידע ובנתונים לפני שמתחילים בתהליך. אז מה כולל ניתוח לייזר בעיניים ואילו שלבים תעברו בתהליך?

ניתוחי לייזר בעיניים הם מהניתוחים השכיחים בישראל ובעולם. בין אם מדובר בשינוי קוסמטי או בעניין של נוחות – יותר ויותר אנשים המרכיבים משקפיים בוחרים בניתוח המאפשר להם להשתחרר מהעול של הרכבת משקפיים או עדשות המגע.  למרות שמדובר בניתוח שכיח, עדיין מדובר בניתוח, ולכן יש להיערך אליו בצורה היסודית ביותר. אז אילו שלבים תעברו במהלך הסרת המשקפיים בלייזר?

הסרת משקפיים בלייזר מה כולל התהליך

ניתוח לייזר בעיניים – השלב הראשון: בדיקת התאמה

הידעתם? כ-30%  ממרכיבי המשקפיים או מהמשתמשים בעדשות הראייה אינם מתאימים לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר. לפני הניתוח חייבים לוודא את ההתאמה על-ידי שלוש בדיקות מרכזיות. הראשונה היא בדיקת טופוגרפיה, שמצלמת את הקרנית וממפה אותה. השנייה היא בדיקה אופטומטרית הבודקת את חדות הראייה וקובעת את היציבות האופטית לבסוף יש לעבור בדיקה על-ידי רופא עיניים  הבודק את תקינות העין ואת בריאותה. הבדיקות הללו מוודאות שביכולתכם לעבור את ההליך בבטחה ושהניתוח אכן ישפר את הראייה שלכם.

השלב השני: הכירו את המנתח

כמו כל ניתוח, חשוב לבחור במרכז הרפואי ובמנתח הטובים ביותר לכן, אל תוותרו על פגישה אישית עם המנתח. חשוב שתוודאו בפגישה זו שהמנתח שלכם הינו מומחה קרנית בעל ניסיון עשיר וארוך שנים גם בניתוחי הלייזר להסרת משקפיים. בפגישה המנתח יבדוק אתכם בצורה יסודית ויסביר לכם על מבנה העין שלכם, על הניתוח המתאים עבורכם, על סיכויי ההצלחה והסיבוכים, על ההכנה לניתוח, הניתוח עצמו, ועל הבקרות שלאחר הניתוח. המנתח הוא היחיד האחראי לניתוח ולכל ההחלטות הקשורות בניתוח. עליו להיות קשוב לצרכים שלכם ולציפיות שלכם מהניתוח, לענות על כל השאלות שלכם בשלמות וגם להבטיח להיות זמין עבורכם גם לאחר הניתוח.

הסרת משקפיים בלייזר – שלב השלישי: הניתוח עצמו

אחרי הבדיקות, הפגישה עם המנתח ותכנון ההליך הרפואי, הגיע היום הגדול – יום הניתוח. מהלך הניתוח הוא שיוף הקרנית באמצעות לייזר, באופן המשנה את כוח השבירה שלה. כתוצאה מכך, קרני האור הפוגעות בקרנית יתמקדו ברשתית ללא צורך בתיקון הנוסף שמספקים המשקפיים או עדשות הראייה.

קיימות שלוש שיטות עיקריות לביצוע שיוף הקרנית.

שלוש שיטות עיקריות מהוות מעל ל 90%- מהשיטות הנהוגות בניתוחי לייזר בעיניים: שיטת ה- IntraLasik ,Lasik ושיטת ה- PRK . הידועות גם בשמות המסחריים ) .)ASA, LASEK, EBK

LASIK : שיטת ה- לאסיק נמצאת בשימוש כעשרים שנה, ועד היום נערכו מיליוני ניתוחים בעולם בשיטה זו. מנתחים בשיטת ה- Lasik מבצעים פיצול שכבתי עגול במרכז הקרנית ויצירת מתלה (מעין מכסה). לאחר הרמת המתלה נוצר משטח טיפולי בעומק הקרנית, שעליו מבוצע השיוף בלייזר. בסיום הניתוח מוחזר המתלה למקומו. הניתוח אורך דקות ספורות, וכעבור מספר דקות מסיומו — המטופל כבר יכול לראות ללא משקפיים. שיטת ה- Lasik אינה גורמת כאב, וההתאוששות מהניתוח מהירה ביותר.

IntraLASIK : שיטת האינטראלאסיק זהה לשיטת ה- לאסיק מבחינת יתרונותיה, אך המנתח עושה שימוש בלייזר  Intralase לפיצול המתלה ולא באמצעים מכניים.

זו השיטה המובילה כיום לפיצול הקרנית וליצירת המתלה, המאפשרת דיוק רב מאוד ובטיחות גבוהה ביצירת המתלה. ניתן לשלוט בדיוק רב יותר בגודל המתלה ובעוביו, ובכך ניתן לטפל גם במטופלים עם קרניות דקות.

PRK : שיטת ה- PRK הוותיקה נמצאת בשימוש מעל שלושים שנה ונותנת מענה מצוין גם לבעלי קרניות דקות ולאנשים המנהלים אורח חיים ספורטיבי. בניתוח הסרת משקפיים בלייזר מבוצעת בהתחלה הסרה של שכבת תאי הציפוי של הקרנית, ולאחר מכן, מבצעים שיוף בלייזר על פני הקרנית. בתום ההליך מונחת עדשת מגע על פני הקרנית לתקופה של מספר ימים כדי לאפשר את צמיחתם המחודשת של תאי האפיתל. ניתוח לייזר בעיניים אורך דקות ספורות, והמטופלים רואים ללא משקפיים בתוך מספר ימים. רבים מהמנותחים יכולים לראות ללא משקפיים בתוך דקות ספורות מסיומו.

הסרת משקפיים בלייזר- הדסה אופטימל

השלב הרביעי: שיקום, פיקוח ובקרה

למחרת הניתוח נערכת הבקרה הראשונה ע”י המנתח. לאחר מכן בניתוחי LASIK  הבדיקות נעשות אחרי חודש ו6 חודשים ולאחר ניתוחי PRK תיערכנה ביקורות אחרי 3 ימים-שבוע, חודש, שלושה חודשים ולאחר מכן אחת ל-3 חדשים עד שנה. (בואו לראות את התהליך במלואו).
הביקורות חשובות ביותר מאחר שהן הדרך לוודא שתהליך ההחלמה מתבצע כתקנו ושהניתוח להסרת משקפיים אכן השיג את התוצאות המצופות.

שלב אחרון – עכשיו זה לתמיד  

השלב האחרון מתחיל בדרך כלל בהרבה חיבוקים ונשיקות לצוות הרפואי (לפעמים גם פרחים, עוגיות ועוגות :)), וההמשך – חיים נטולי משקפיים ועדשות מגע.

לשיחת ייעוץ וליצירת קשר לחצו

 

ליצירת
קשר עם הדסה אופטימל,

התקשר עכשיו
3811*

או השאר פרטים ונציגינו ישמחו לחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה