הסרת משקפיים בלייזר – הדרך לראייה מושלמת: מה התהליך כולל?

אם אתם חושבים על הסרת משקפיים בלייזר, חשוב להצטייד בידע ובבקיאות לפני שמתחילים בתהליך. אז מה כולל ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ואילו שלבים תעברו בתהליך?

ניתוח להסרת משקפיים בלייזר הינו אחד מהניתוחים השכיחים בישראל. בין אם מדובר בשינוי קוסמטי או בעניין של נוחות – יותר ויותר אנשים המרכיבים משקפיים בוחרים להחזיר את המשקפיים לארון. אולם, אף על פי שמדובר בניתוח שכיח שנחשב פשוט יחסית, זהו עדיין הליך כירורגי, שכדאי להכיר מראש, כדי לדעת למה לצפות. אז אילו שלבים תעברו במהלך הסרת המשקפיים בלייזר?

ניתוח להסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר – השלב הראשון: בדיקת התאמה

הידעתם? כ-30%  ממרכיבי המשקפיים או מהמשתמשים בעדשות הראייה אינם מתאימים כלל לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר. לפני הניתוח חייבים לוודא את ההתאמה על-ידי שלוש בדיקות מרכזיות. הראשונה היא בדיקת טופוגרפיה, שמצלמת את הקרנית וממפה אותה. השנייה היא בדיקה אופטומטרית הבודקת את חדות הראייה וקובעת את היציבות האופטית לבסוף יש לעבור בדיקה על-ידי רופא עיניים  – מומחה קרנית, הבודק את תקינות העין ואת בריאותה. הבדיקות הללו מוודאות שביכולתכם לעבור את ההליך בבטחה ושהניתוח אכן ישפר את הראייה שלכם.

השלב השני: הכירו את המנתח

הסרת משקפיים בלייזר מלווה לא רק בקשיים פיזיים, אלא גם בקשיים רגשיים. גם אם אינכם מפחדים מניתוחים, חשוב שתיכנסו לניתוח עם תחושת ביטחון מלאה במנתח ובצוות הרפואי כולו. לכן, אל תוותרו על פגישה אישית עם המנתח. חשוב שתוודאו בפגישה זו שהמנתח שלכם הינו מומחה קרנית בעל ניסיון עשיר וארוך שנים גם בניתוחי הלייזר להסרת משקפיים. בפגישה המנתח יבדוק אתכם בצורה יסודית ויסביר לכם על מבנה העין שלכם, על הניתוח המתאים עבורכם, על סיכויי ההצלחה והסיבוכים (גם אם הם נדירים ביותר), על ההכנה לניתוח ועל הניתוח עצמו, וכמובן – גם על תהליך השיקום. מנתח הוא האחד והיחיד שאחראי לניתוח ולכל ההחלטות הקשורות בניתוח. עליו להיות קשוב לצרכים שלכם ולציפיות שלכם מהניתוח (שלא תמיד ריאליות) לענות על כל השאלות שלכם בשלמות ובעיקר להבטיח להיות זמין עבורכם גם לאחר הניתוח.

הסרת משקפיים בלייזר – שלב השלישי: הניתוח עצמו

אחרי הבדיקות, הפגישה עם המנתח ותכנון ההליך הרפואי, הגיע היום גדול – יום הניתוח. מהלך הניתוח הוא שיוף הקרנית בעזרת קרני לייזר, ועל-ידי כך יצירת שינוי כוח השבירה שלה. כתוצאה מכך, קרני האור הפוגעות בקרנית יתמקדו ברשתית ללא צורך בתיקון הנוסף שמספקים המשקפיים או עדשות הראייה.

קיימות שתי שיטות עיקריות לביצוע שיוף הקרנית. השיטה הראשונה נקראת LASIK (Laser Assisted In-Situ Keratomileusis) והינה השכיחה ביותר. מטרתה היא להפחית את התלות של המטופל במשקפיים. במסגרת ניתוח לאסיק מפשילים מתלה מחלקה החיצוני של הקרנית, על הקרנית החשופה מקרינים את הלייזר ולאחר מכן מחזירים את המתלה למקומו. הראיה היא מידית ומאפשרת נהיגה וחזרה לעבודה כבר למחרת היום. בניתוח זה אין כאבים.

השיטה השנייה היא ניתוח PRK. במסגרת שיטת הPRK מבוצע קילוף שכבות תאי האפיתל מעל פני מרכז הקרנית, ולאחר מכן בעזרת הלייזר מתבצע שיוף פני הקרנית החיצוניים. בתום התהליך מותקנות עדשות מגע טיפוליות על קרנית העין למשך מספר ימים. במסגרת החלמה במהלך שלושת הימים הראשונים יתכן כאב וסנוור. בשבוע הראשון המטופל יראה אולם יהיה טשטוש בראייה, ולאחר מכן במהלך השבועות הבאים הראייה תשתפר בהדרגה. שימוש בפרוטוקול הטיפול בכדורים נגד כאב, בטיפות מיוחדות ועדשות מגע מתקדמות עוזר להפוך את שיטת ה- PRK לקלה יותר מבחינת התחושות בעין, ועם משך החלמה קצר משהיה בעבר.

הסרת משקפיים על ידי לייזר לחיים טובים יותר

השלב הרביעי: שיקום, פיקוח ובקרה

כבר יום לאחר שני סוגי הניתוח נערכת ביקורת כדי לוודא את הצלחתו ואת בריאות העין. לאחר מכן: ב LASIK  הבדיקות נעשות אחרי חודש ו6 חודשים וב PRK אחרי 3 ימים-שבוע, חודש, שלושה חודשים ולאחר מכן אחת ל 3 חדשים עד שנה. (בואו לראות את התהליך במלואו )

שלב אחרון – סוף הסיפור 

חיבוק וזר פרחים לצוות הרפואי, וחיים נטולי משקפיים ועדשות.

לשיחת ייעוץ וליצירת קשר לחצו

 

ליצירת
קשר עם הדסה אופטימל,

התקשר עכשיו
03-7207832

או השאר פרטים ונציגינו ישמחו לחזור אליך בהקדם:

זה לא מתאים
לכל אחד...

אנחנו יודעים שהסרת משקפיים בלייזר זה הליך רפואי שלא מתאים לכל אחד.
התהליך מורכב משאלות רבות שאולי מעסיקות אותך:

מי מבצע בדיקת התאמה?

אילו מספרים ניתן לתקן?

האם ליקוי הראיה יחזור?

כמה ניסיון יש למכון ולרופאים?

מהם סיכויי ההצלחה?

האם אני מתאים?

נשלח לך את כל התשובות במייל:

מעוניין לקבל מידע פרסומי